Qualist Green Chimney

ÇEVREYE DUYARLI, SÜRDÜRÜLEBİLİR ÜRETİM İÇİN

BACA GAZI EMİSYONLARINI TOPLAR, YÖNETİR VE RAPORLAR

KEŞFET

QUALIST GREENCHIMNEY

Sürekli Emisyon Ölçüm Sistemleri (SEÖS) Tebliği'ne uygun, donanımıyla entegre Veri Toplama ve İzleme Sistemidir. Gelişmekte olan Dünya'da, baca gazı emisyonu kaçınılmaz, fakat kontrol altına alınması da zorunludur. Qualist olarak, dünyamızı önemsiyor ve korunması gerektiği bilinci ile yaşıyoruz. GreenChimney®' i bu bilinç ile geliştirdik. SEÖS tebliği ve genelgesi ile uyum, bu akıllı sistem üzerinde sadece temel bir özellik olarak geliyor. Greenchimney’i, analitik ve doğru tahminler üreterek kullanıcılarını, proaktif ve önleyici olmaları yolunda güçlendirmesi için tasarladık.

 

Canvas 2 Image

 

GREENCHIMNEY AĞINA KATIL,YEŞİLİ VE ÇEVREYİ KORU.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı On-line (çevirimiçi) İzleme Merkezine bağlı 150'den fazla sanayi bacası, çevreye duyarlı üretim için GreenChimney'e güveniyor. 

GreenChimney®, mevzuat uyumu için geliştirilmiş olup, aynı zamanda bundan daha fazlasını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Sistemin sağlamış olduğu kurgulanabilir ALARM özelliği, GreenChimney kullanıcılarının proaktif olmalarını ve baca gazı emisyonlarının risk durumlarını önceden tespit ederek limitleri aşmadan önce engelleyebilmelerini sağlar.  

Qualist Secure

SEÖS, EN 14181

SEÖS tebliği kapsamında belirtilen çevrimiçi izleme (Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na bağlantı) ve  taslak Avrupa Birliği Standardına yönelik sistem

Qualist Secure

Dijital Toplama ve Aktarım

GreenChimney, baca gazı emisyonlarını dijital olarak toplar; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevirimiçi İzleme Merkezine yine dijital olarak raporlar.

Qualist Secure

Veri Güvenliği

SSL şifreleme metodları kullanılarak veri hareketleri şifrelenmiş ve tüm sistem komponentleri üzerinde veri güvenliğini sağlayacak önlemler alınmıştır. 

Qualist Secure

Sıfır & Span, CUSUM

SEÖS Tebliği kapsamında yapılması gereken Sıfır & Span Ölçümleri`ne ait veri girişleri ve kayıtları tutulur, CUSUM Hesabı`nın entegre olması sonucunda hassasiyet otomatik olarak tespit edilir.

SEÖS Tebliği`ne uyumlu olarak geliştirilen Qualist GreenChimney, verilerin gerçek zamanlı olarak takip edilmesi, arşivlenmesi ve raporlanması esasına dayanır.

Sistemin sağladığı Alarm uygulaması mantıksal sorgulamalı, çoklu koşul opsiyonlu ve süreye bağlı alarm tetikleri kurabilmenize imkan tanır ve koşulların oluşması durumunda alarmları, uygulamanın ara yüzünde bildirim şeklinde, SMS ile veya e-posta şeklinde alabilmenizi sağlar. Aynı zamanda alarm koşulunun ortadan kalkmasıyla yine aynı kanallardan durumun sona erdiği bilgisini alırsınız. Alarm bildirimlerinin istediğiniz kişiye gitmesini de sağlayabilirsiniz.

 

 

 

ÖNEMLİ ÖZELLİKLERİ

 

Dijital Veri Toplama ve Bakanlığa Çevirimiçi (Online) Veri AktarımıGreenChimney, baca gazı emisyon değerlerini dijital olarak toplar ve bakanlık merkezine aktarır.  

Sanayi Tesisinin İnternet Altyapısını Kullanarak Veri AktarımıSEÖS'den veri toplayan ve Bakanlığa veri aktaran cihaz tesisin yerel ağı içindedir.  

Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliğinin Kontrolü Yönetmeliği için Raporlar GreenChimney, SEÖS tebliğinin yanında Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliğinin Kontrolü Yönetmeliğine yönelik raporlar içerir.  

Mantıksal Alarm Kurgulamaları Kullanıcılar, belli bir koşulun oluşması halinde uyarı alabilecekleri alarm tetikleri oluşturabilirler.  Proaktif olmak ve önleyici tedbirler almak için harika bir araçtır. 

SSL Şifreleme ile Veri Güvenliği Tüm veri işlemleri endüstri standartlarına göre şifrelenerek veri güvenliği sağlanmıştır.

Anlık Ham Veri ve Dakikalık Averajları Saklama Ham veriye kolayca erişim oldukça zahmetlidir.  GreenChimney üzerinden anlık ham veriye ve dakikalık averajlara kolayca ulaşabilirsiniz.   

Akıllı Yedekleme Akıllı ve sürekli otomatik yedekleme özelliği standart özellikleri arasındadır. 

Birçok bacayı konsolide eden "Dashboard" larBirden fazla bacaya sahip tesisler, birden fazla tesise sahip işletmeler, tüm verilerini tek bir platformda toplayıp, birada değerlendirebilirler.

Otomatik KGS 3Qualist için otomasyon ayrı bir uzmanlık alanıdır. Greenchimney, otomatik KGS3 ölçümünü sağlayacak tam donanımlı pano paketine sahiptir. 

7/24 Teknik Destek  Çevre mevzuatı değişiyor ve dolayısıyla müşterilerimizin ihtiyaçları da... SEÖS sisteminizde değişiklik gerektiğinde alanında uzman, tecrübeli teknik ekibimizin desteğinin güvencesini yaşayın. 

QUALIST GREENCHIMNEY HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN MAKALELERİMİZE GÖZ ATIN!

SEÖS

Qualist GreenChimney tesislere kurulacak GreenChimney Listener yazılımı ile İl Çevre Müdürlüklerine kurulacak GreenChimney Manager yazılımından oluşan, SEÖS Tebliği kapsamındaki tesis ve bakanlık ihtiyaçlarını karşılayan bir sistem olarak ortaya çıktı. Devamı>

DAHA FAZLA BİLGİYE Mİ İHTİYACINIZ VAR?

 

Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağız!

İletişim formunu eksiksiz doldurun, en kısa zamanda sizi arayalım. 

CAPTCHA kodu

Yukarıdaki resimde yer alan kodu aşağıdaki kutuya yazın